nase predajne dveri

DobreDvere

INTERIÉROVÉ DVERE DRE

  

Charakteristika:

Interiérové dvere DRE v sebe kombinujú unikátne vzory a farebnosť, čím tieto dvere doplnia moderný interiér. Tieto interiérové dvere sú vyrábané v špeciálne upravovanej fólii LACK, DRE-CELL, FINISH a NATURA ktorá im dodáva vysokú stálosť a odolnosť povrchu. Krídlo dverí je vyplnené voštinou alebo dutinkovou drevotrieskou. Tieto dvere sa výborne hodia do obytných priestorov, ale aj do kancelárií, ordinácií a pracovísk.

Výber dverí do interiéru:

Dvere tvoria významný prvok v celej architektúre interiéru. Napriek tomu by ich výberu nemalo dominovať len estetické hľadisko. Dvere tiež ovplyvňujú funkčnosť obytných priestorov. Kúpa nových dverí je investícia na dlhé roky, preto cesta k správnej voľbe vedie aj cez znalosť technických detailov.

ROZDELENIE DVERÍ :

Medzi najpoužívanejšie dvere patria interiérové dvere otváravé. Tieto dvere môžu byť plné, presklené alebo sklenené. Čoraz viac obľúbené sú posuvné dvere, ktoré sa posúvajú pozdĺž steny, alebo sa zasúvajú do púzdra v stene. Ich výhodou je, že neprekážajú v priestore. Pre posuvné dvere je praktickejším riešením zasúvanie do otvoru v stene, pretože pri posuvných dverách nástenných už nie je možné popri stene umiestniť nabýtok. Podobnosť s posuvnými dverami nájdete v menej používaných skladacích dverách, ktoré sa najčastejšie používajú na šatníkoch.

Typy závesov:

- falcové dvere (s nasadeným pántom)
- bezfalcové dvere (so zapusteným pántom)

Rozmery dverí:

Kým výška interiérových dverí je určená Slovenskou normou – 198 centimetrov, šírku interiérových dverí je potrebné si vybrať.

Najmenší rozmer dverí sa dá objednať 60cm. Takéto dvere sa používajú hlavne v kúpeľniach, toaletách, špajzách. Pri iných miestnostiach je to rôzne no najbežnejšie sa používajú 70cm, alebo 80cm. Väčšia šírka dverí sa používa vačšinou len pre vstupné dvere do interiéru.

Ako zistím či sú dvere pravé alebo ľavé pri otváravých alebo pri posuvných dverách ?

Pri určovaní strany dverí sa musíme postaviť tak, aby sme videli pánty. Dvere by sa mali následne otvárať k nám. V prípade, že pánty sú po ľavej ruke sú dvere ľavé, v opačnom prípade ide o dvere pravé. Dvojkrídlové dvere rozlíšime bezpečne podľa zámku. Ak stojíme pred nimi, otvárajú sa k nám a zámok je vľavo sú to dvere ľavé, so zámkom vpravo sú dvere pravé.Pri posuvných dverách určíte stranu dverí tak, že na strane na ktorej bude krídlo otvorené tak taká strana je dverí. Teda ak budú dvere otvorené a krídlo bude na pravej strane dvere sú pravé.

Povrchová úprava dverí:

Fólia

Fólia patrí medzi najpoužívanejšie povrchy na interiérových dverách. Ide v podstate o papier, ktorý je impregnovaný a nanesený na HDF dosku. Tento povrch je vhodný na menej až stredne používané interiérové dvere. Je menej odolný proti mechanickému poškodeniu a oderu. Najdôležitejším parametrom aj dôvodom jeho výberu je cena - odolnosťou však nevyniká.

CPL fólia - dobrá voľba pre každé dvere

CPL laminát má niekoľko vrstiev papiera napusteného živicou, pri výrobe tieto materiály prechádzajú vyhrievaným lisom. CPL fólie majú bežnú hrúbku 0,2 mm, čo postačí pre bežne využívané interiérové dvere. Ponúkame tiež hrubšie CPL 0,8 mm, ktorí je podstatne odolnejší a vhodnejší do profesionálneho nasadenia (banky, interiéry reštaurácií a predajní). Tento materiál je teda výrazne odolnejšie proti mechanickému poškodeniu a oderu ako impregnovaná fólia.

HPL kompaktná doska

Na rozdiel od bežných laminátov vynikajú oveľa vyššou pevnosťou a odolnosťou ako mechanickou, tak poveternostnostnou a tepelnou. Ide o jeden z najodolnejších povrchov interiérových dverí.

MDF doska

Je kvalitný materiál, ktorý vzniká lisovaním drevených vlákien do dosiek. Všeobecne sa používa hlavne preto, že unikátnou výrobnou technológiou získava vynikajúce vlastnosti: perfektne hladký povrch, pevné hrany, kompaktnosť.

HDF doska

Najtvrdšia drevovláknitá doska. Výrobcovia dverí ju tiež využívajú na dvere ako nosnú dosku pod finálnu úpravu. Má veľmi kompaktnú štruktúru a je uzavretá. Preto je možné na HDF rovno nanášať akýkoľvek povrch od laku po dyhu.

Výplne dverí:

Voština:

Voština je základný, najľahší a najlacnejší z používaných materiálov na výplne dverí takmer všetkých výrobcov. Ide vlastne o zložený kartón v drevenom ráme. Vykazuje najhoršie akusticko-izolačné vlastnosti a nižšiu pevnosť. Je vhodná do priestorov, kde dvere nebudú extrémne zaťažované.

Dutinková drevotrieska:

Kvalitnejšia výplň dverí .Jedná sa o strednú cestu v kvalite dverí. Oproti voštine je ťažšia, vykazuje však lepšie zvukovo-izolačné vlastnosti a výrazne väčšiu pevnosť. V oboch ju predbehne plná drevotrieska.

Rozdelenie zámku:

1. BB - dózický kľúč
2. PZ - vložka FAB
3. WC - WC zamykanie

Vchodové dvere do bytov ENTER/SOLID

Rám dverí ENTER/SOLID je vyrobený z MDF dosky vystuženej dvoma oceľovými tyčami. Krídlo je vyplnené: výplňou z drevotriesky a vonkajšiu časť dverí tvorí dýhovaná HDF doska dekor DRE Cell fólia. Bezpečnosť zaručujú tri zmocnenia a zámok triedy C. Krídlo má vyššiu zvukovú izoláciu a oceľový prah. Dvere majú 3 pánty vystužené antivyvažovacími skrutkami. Používajú sa ako vstupné dvere do vnútorných, obytných a verejných budov.

Rozdiel medzi ENTER/ SOLID:

- Hlavným rozdielom medzi Enterom a Solidom je viacbodový zámok. Obidvoje dvere majú v štandardnej cene dva zámky, len pri solide je zámok viac bodový.

S možnosťou za príplatok je aj kukatko a oceľový prah.

Pomôcka ako správne naceniť interiérové dvere.

-pri interiérových dverách je dôležité aby sa správne určili šírka dverí (668-724 = 60ky, 768-824 = 70ky, 868-924 = 80ky, 968-1024 = 90ky, 1068-1158 = 100ky.) Pozor! Pri šírkach 90 a 100 je príplatok 6€.

-orientácia dverí ( ľavé , pravé, podľa pántov )

-farba dverí ( v závislosti od farebného dekoru sa mení aj cena )

-typ skla. Decormat, Decormat grafit, Decormat hnedý a Master Carre sú pri niektorých krídlach za príplatok. Niektoré krídla majú v štandardnej cene skla- činčila, biela kôra, žalúzia.

-správne rozmery zárubne ( podľa hrúbky múru , treba pozerať na farebné dekory, či sú dvere fóliované, lakované alebo natura. Taktiež na výber sú dva typy zárubní, nastaviteľná zárubňa, a nastavitelná zárubňa TOP, pri veľkej hrúbke múru -nad 320mm sa naceňuje jednoduchá zárubňa ) posuvný systém ( pri posuvnom systéme sa doceňuje aj nastaviteľný tunel čo jest zárubňa bez pántov, v prípade že nemáte záujem o obložku tak len posuvný systém ), pri otváravých dverách sa doceňujú kľučky a kovanie, pri posuvnom systéme úchyty. Pozor! Pri úchytoch cena je za 1ks, treba  počítať 2ks pri jednom krídle.

-výplň dverí voština alebo dutinková drevotrieska. Treba sledovať kde je dutinková drevotrieska za príplatok. Príplatok je 21,95 €

-pri dverách Enter alebo Solid, vačšinou sa montujú na pôvodnú oceľovú zárubňu.

-keď máte záujem o rozšírienie alebo dvoj krídlové dvere, pri rozšírení treba pripočítať zárubňu plus 30% z ceny zárubne, pri dvojkrídlových dverách zárubňu plus 50% z ceny zárubne.